STOGO SAUGOS ELEMENTAI


NET JEI ANT STOGO TENKA UŽLIPTI RETAI, STOGAS TURI BŪTI SAUGUS

Tam, kad esant reikalui, būtų lengviau ir saugiau pasiekti reikiamas stogo vietas, būtina įrengti saugos elementus. Pagal funkcionalumą jie skirstomi į keturias pagrindines grupes:

Sieninės ir stogo kopėtėlės (su patogiais užlipti turėklais arba kopėčios su apsauginiais lankais skirtos gaisro/avarijos atveju visuomeninės ar kitos paskirties pastatams.
Stogo tilteliai, sudarantys horizontalų paviršių patogiam priėjimui ir darbui šalia kaminų, saulės kolektorių ir pan.
Sniego užtvaros (dar vadinamos sniego gaudytuvais, barjerais).
Apsauginės tvorelės (dar vadinamos stogo atramomis). Tais atvejais, kai reikalingos ir sniego užtvaros ir apsauginės tvorelės, siūlome produktą „du-viename“: apsauginę tvorelę su sniego užtvara.


Nors populiariausi iš šių priedų yra sieninės ir stogo kopėtėlės, tačiau visi turėtų žinoti, kad stogams, kurių nuolydis didesnis nei 7 laipsniai, turi būti įrengti ir stogo tilteliai. Šis priedas užtikrina takelio iki reikiamos vietos horizontalumą ir tvirtumą. Sniego užtvaros (dar vadinamos sniego gaudyklėmis, barjerais), apsaugo nuo sniego nuošliaužų ne tik žmones, bet ir kitus stogo komponentus, t. y. lietvamzdžius ir latakus nuo sulankstymo ar sulaužymo.

Stogams taip pat taikomi teisiniai saugumo reikalavimai. Pavyzdžiui, ant stogo, kurio nuolydis didesnis negu 7 laipsniai, o karnizo aukštis – 7 m ir daugiau, taip pat ant visų stogų, kai pastato aukštis didesnis nei 10 m, privaloma įrengti ne žemesnes kaip 0,6 m aukščio stogo atramas (apsaugines tvoreles).

Gaminiai gali būti cinkuoti ir dažyti milteliniu būdu arba tik cinkuoti. „Ruukki“ sniego užtvaros ir stogo tilteliai turi specialiai čerpiniam profiliui ar valcuotiems lakštams „Classic™“ pritaikytus tvirtinimo elementus. „Ruukki“ tvirtinimo elementai yra pritaikomi skirtingų formų ir stilių stogams.

Kokybiškos ir tvirtos „Ruukki“ kopėčios, stogo tilteliai ir sniego užtvaros tinka visiems stogų tipams ir bet kokiai stogo dangai: betoninių ar keraminių čerpių stogams, bituminių čerpelių, beasbesčio šiferio ir plieniniams stogams. Visi šie priedai tinka tiek individualių namų stogams, tiek kotedžų, gyvenamųjų daugiaaukščių namų, poilsio paskirties, mokyklų ir kitų visuomeninės paskirties pastatų stogams.

SNIEGO UŽTVARŲ MONTAVIMAS ANT CLASSIC STOGO DANGOS
SNIEGO UŽTVARŲ MONTAVIMAS ANT VALCUOTŲ LAKŠTŲ STOGO DANGOS
SNIEGO UŽTVARŲ MONTAVIMAS ANT ČERPINIŲ PROFILIŲ DANGOS
STOGO TILTELIŲ MONTAVIMAS ANT CLASSIC STOGO DANGOS
STOGO TILTELIŲ MONTAVIMAS ANT VALCUOTŲ LAKŠTŲ STOGO DANGOS
STOGO TILTELIŲ MONTAVIMAS ANT ČERPINIŲ PROFILIŲ DANGOS
STOGO KOPĖČIŲ MONTAVIMAS ANT CLASSIC STOGO DANGOS
STOGO KOPĖČIŲ MONTAVIMAS ANT VALCUOTŲ LAKŠTŲ STOGO DANGOS
STOGO KOPĖČIŲ MONTAVIMAS ANT ČERPINIŲ PROFILIŲ DANGOS
Sostinės apdaila

Sostinės apdaila